Wdrożenia systemów ERP

System ERP co to takiego?

System ERP (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa ang. Enterprise Resource Planning) to system informatyczny wspierający kompleksowe zarządzania przedsiębiorstwem.

Kryjące się w skrócie ERP „planowanie zasobów” obejmuje kontrolę i zarządzanie najważniejszymi zasobami i procesami w niemal każdym obszarze biznesowym firmy: sprzedaż, finanse, księgowość, magazyn, kadry, zaopatrzenie, produkcja itd.

Oprogramowanie ERP korzysta z jednej wspólnej bazy danych, dzięki czemu system ERP sprawdza się w zbieraniu i integracji danych z wszystkich obszarów funkcjonowania firm dla celów efektywnego zarządzania cała organizacją.

wdrożenie systemów ERP
erp

Zastosowania programów ERP

Nowoczesne programy ERP to wszechstronne narzędzie wspierające prowadzenie biznesu dla firm każdej wielkości i z każdej branży.

Oprogramowanie ERP umożliwia planowanie, bieżące zarządzanie i kontrolę na wszystkich szczeblach działalności firmy (lub nierzadko grupy firm).

Cechuje je całościowe podejście do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem. Obejmując wszystkie kluczowe dziedziny funkcjonalne biznesu umożliwia dostęp do szerokiego zakresu informacji i możliwość wszechstronnej analizy.

  •  

Zalety systemów ERP dla firm

  • Obniżenie kosztów pracy – poprzez automatyzację niektórych mechanicznych, powtarzających się czynności bądź materiałowych w wyniku precyzyjnego planowania produkcji
  • Oszczędność czasu – czas potrzebny na: realizację zamówień, kompletacje magazynowe, przygotowanie raportów, ewidencje dokumentów skraca się od 25 do nawet 90 proc.
  • Poprawa i kontrola jakości obsługi klienta – dzięki gromadzeniu i łatwym przeszukiwaniu danych o jego preferencjach i zamówieniach, a także historii kontaktów
  • Szybsze podejmowanie decyzji– dzięki systemom ERP, decydenci mają dostęp do pełnej wiedzy na temat bieżącego stanu przedsiębiorstwa i prognoz na przyszłość, co umożliwia im jednocześnie szybkie i odpowiedzialne podejmowanie trafnych decyzji; nie są już zmuszeni do samodzielnego poszukiwania i interpretowania cząstkowych zestawów danych, ale są one im w wygodny i efektowny sposób dostarczane (np. w formie raportów, zestawień, diagramów czy dashboardów).
  • Zwiększenie efektywności pracowników – za sprawą ocen pracowniczych, pomiaru czasu pracy, KPI oraz badań satysfakcji, poprzez planowanie produkcji i obiegu zadań/pracy nad ważnymi umowami, czy w końcu wsparcie sprzedaży z wykorzystaniem oceny potencjału klientów (moduł CRM) oraz targetów dla handlowców.
  • Łatwiejszy dostęp do informacji –  z systemu ERP możemy szybko „wyciągnąć” kluczowe informacje o zamówieniach, sprzedaży, kosztach, przestojach, lokalizacji towaru w magazynie, statusie umowy, wynikach i zaprezentować je zainteresowanemu w tym klientowi firmy.
  • Automatyzacja i ujednolicenie procedur – systemy ERP dają możliwość uporządkowania chaosu oraz eliminują ryzyko zagrożeń prawnych czy księgowych związanych np. z zachowanymi gdzieniegdzie nieaktualnych wzorców postępowania
  • Poprawa bezpieczeństwa danych – ich cyfryzacja minimalizuje papierową dokumentację, ograniczając dostęp do informacji osobom niepowołanym. Elektroniczna baza danych (np. klientów) zapewnia ponadto ich pozostanie w firmowych zasobach nawet po gruntownej zmianie kadry pracowniczej
  • Optymalizacja stanów magazynowych – rezygnacja z nierentownego wykorzystania ograniczonych przestrzeni magazynowych.
erp schemat

Wdrożenia systemów  Asseco oraz Insert 

Rawcom to oficjalny partner Asseco oraz Insert. W celu przedstawienia oferty handlowej i doboru odpowiedniego oprogramowania ERP prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.